Dramatické vyvrcholenie finále svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v talianskom Alpe Cermis priniesli radostné chvíle pre Slovenské lyžovanie. Alena Procházková historicky po tretí krát v rade zdvihla nad hlavu krištáľový glóbus FIS a o 20 bodov v celkovom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach predstihla Linn Soemskar zo Švédska. Treťou ženou svetového pohára sa stala Svetlana Nikolaeva z Ruska. Náš mužský zástupca Ján Koristek sa poslednými pretekmi dostal do elitnej top desiatky celkového hodnotenia Svetového pohára so ziskom 281 bodov. Víťazstvo si odnáša Matteo Tanel z Talianska. SRDEČNE NAŠIM GRATULUJEME!

„Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo získať tretíkrát po sebe krištáľový glóbus. Tieto štyri dni boli pre mňa veľmi stresujúce a náročné. Do každých pretekov som išla s maximálnym nasadením, aby som získala čo najviac bodov. Som rada, že mi to takto vyšlo, lebo naozaj obhájiť glóbus nebolo jednoduché v takejto silnej konkurencii,“

povedala po záverečnom slávnostnom ceremoniáli na margo svojho aj slovenského historického úspechu šťastná Alena Procházková.